Çalışmalar

TwitAndGo – Twitter Hesap Yönetim Servisi

Bireysel ve kurumsal Twitter kullanıcılarının, hesaplarını daha etkin yönetebilmesi ve istatistiklerine erişebilmesi için geliştirilmiş , Tübitak tarafından Ar-Ge kapsamında desteklenmiş bir projedir.


Social CRM

Marka ve kurumların sosyalmedyada kendileri ile ilgili paylaşılan olumlu/olumsuz bildirimleri sürekli izleyerek CRM döngüsü içinde yönetebileceği, günümüz ihtiyaçlarına uygun bir yazılım projesidir. Geliştirme sürece halen devam etmektedir.


Social Tracking

Online ortamda, özellikle Twitter’da kurumunuzla ilgili yapılan konuşmaların takibi ve viral etkileşimi ölçümlemek üzere geliştirdiğimiz bir tracking yazılımıdır.


ÖRNEK PROJELER

Proje: Türkiye Akdeniz Gençlik Barış Gemisi

Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde ve dünya barışına katkı sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın  “Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi” projesi gerçekleştirdi. Barış Gemisi yolculuğuna, 29 Ekim 2013’te İstanbul- Salıpazarı Limanı’ndan başladı, Tunus, Hırvatistan ve Bosna-Hersek’i ziyaret ederek 7 Kasım’da tekrar İstanbul’a döndü.

Bu süre zarfından projenin tüm online mecralarda canlı yayın akışı farklı sosyalmedya projeleri ile birlikte sosyonami tarafından yürütüldü. Ayrıca yolcuların da projelere dahil ederek etkileşime katmak üzere   2 Sosyonami çalışanı gemide bulundu. Farklı sosyalmedya platformalarında farklı projeler yürütüldü. Türkiye’de ilk defa Vine Tiyatrosu yine gençlik barış gemisinde düzenlendi. ve bunun dışında yapılan çalışmalar için projeye ait sm hesaplarını inceleyebilirsiniz.

Websitesi : www.genclikbarisgemisi.com

Proje SM Hesapları

Facebook / Twitter / InstagramYoutube / VineFlickr


Proje: Maç Biter Dostluk Devam Eder

Websitesi : www.macbiterdostlukdevameder.com

Sporda dostluk temasıyla geliştirilen projede , twitter uygulaması ile katılımcılar en güzel dostluk mesajlarını vererek maç bileti ve lisanslı forma kazandılar. Sezon boyunca tüm derbi maçlarında dostluk mesajları #macbiterdostlukdevameder , #DerbininRengiSarı , #KanaryaKartalBilrlikteUçar etiketleri ile alındı.


GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN PROJELER

Başbakanlık, Trt, TrtHaber,  HaberTurk, nediyor.com, radikal gazetesi, star gazetesi, yenişafak gazetesi,  Gençlik Spor Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörüğü, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, TİKA, Türk Metal Sendikası gibi birçok kamu ve özel kurumlarla gizlilik sözleşmesi kapsamında  online projeler yürütüldü, bazı online krizler yönetildi ve bu kurumlara danışmanlık hizmeti verildi.

Ayrıca AkParti, MHP ve CHP siyasi partilerinin genel merkezleri, il veya ilçe teşkilatlarında birçok yeni medya eğitimleri düzenlendi, farklı online projeler yürütüldü. Herbiri farklı kurumlardan olmak üzere toplam 3.000 üzerinde farklı kurum çalışanı ve yöneticisine yeni medya eğitim ve seminerleri düzenlendi gizlilik sözleşmesi çerçevesinde  birçok online kriz yönetildi ve kurumlara danışmanlık hizmeti verildi.